Dzień Ziemi 2014

Ziemia22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi obchodzony w Polsce od 1990r. W tym roku jest pod hasłem „Zmieniaj nawyki – nie klimat”.

W ramach tej kampanii nauczyciele przypominają uczniom o segregowaniu odpadów, zbiórce makulatury i zużytych baterii oraz niepotrzebnych telefonów. Segregowanie dotyczy każdego gospodarstwa domowego, każdy europejczyk powinien o tym pamiętać i na bieżąco działać. W szkole są zbiórki makulatury, baterii i telefonów. Zbieramy w ten sposób punkty na wymienne pomoce dydaktyczne.

Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole proponuję by każda klasa 0-3 wykonała plakat dowolną techniką, format A3 z hasłem „Zmieniaj nawyki- nie klimat”, to będzie nasz współudział w akcji, takie firmowanie ekologicznej postawy.

Ponadto warto wybrać się w teren, w różne miejsca: do warszawskiego ZOO, Ogrodu Botanicznego, nad Wisłę, nad kanałek bródnowski do lasku bródnowskiego, bądź parku by poobserwować piękno budzącej się do życia flory i dostrzec piękno fauny, jej różnorodność.
Zachęcam do aktywnej postawy pro-eko – Grażyna Papużyńska