Projekt Edukacyjno – Językowy „Kornwalia – Devon – Londyn”

17-23.06.2015

PROGRAM

DZIEŃ 1 Zbiórka przed szkołą. Przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję.

DZIEŃ 2 Przeprawa promem lub Eurotunnelem. Zakwaterowanie w ośrodku, odpoczynek po podróży. Spotkanie organizacyjne – zapoznanie z funcjonowaniem ośrodka, omówienie programu, rozdanie zeszytów edukacyjncych, spacer.

DZIEŃ 3 Projekt w Plymouth: National Aquarium, atrakcja oferująca świetnie zbalansowaną porcję rozrywki i edukacji nie tylko dla miłośników podwodnego świata, Barbican, najstarsza niemal w całości wyłożona kostką brukową część miasta, kiedyś pełniąca rolę rybnego rynku, Royal Citadel (z zewnątrz), zbudowana w XVI w. królewska cytadela, obecnie baza marynarki wojennej, Plymouth City Museum and Art Gallery, Mayflower Memorial, miejsce skąd w XVI w. purytanie wyruszyli w owianą legendą podróż do Ameryki.

DZIEŃ 4 Hospitacja szkoły angielskiej, realizacja zadań językowych, w miejscowości, w, której mieści się szkoła lub innym atrakcyjnym miejscu znajdującym się w jej pobliżu.

DZIEŃ 5 Projekt w Exeter: Exeter Cathedral (z zewnątrz), monumentalna XIV-wieczna katedra, obecnie religijne, a przez wieki także kulturalne serce miasta, Rougemont Castle Gardens,dobrze zachowane ruiny XI-wieczenego zamku zbudowanego za czasów panowania Wilhelma Zdobywcy, Royal Albert Memorial Museum, Quayside, odrestaurowana część nabrzeża.

DZIEŃ 6 Projekt w Londynie: Królewskie Obserwatorium w Greenwich, miejsce przez, które przechodzi południk zerowy,rejs statkiem po Tamizie, po drodze zobaczymy m.in. Tower Bridge, Tower of London, Tate Modern, Shakespeare’s Globe, National Theatre, St. Paul’s Cathedral. Następnie pospacerujemy po Westminsterze i zobaczymy Houses of Parliament, siedzibę brytyjskiego rządu oraz Big Ben, Westminster Abbey, gdzie m.in. odbył się ślub stulecia Kate i Williama, Whitehall, ulicę, wokół, której zgromadzone są budynki rządowe, St James’s Park, królewski park prowadzący do Pałacu Buckingham, rezydencji brytyjskich monarchów, Trafalgar Square oraz Leicester Square, tętniąca życiem rozrywkowa dzielnica.  Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

DZIEŃ 7 Przyjazd pod szkołę.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
– transport luksusowym autokarem,
– zakwaterowanie w ośrodku młodzieżowym,
– wyżywienie –  3 posiłki dziennie ( śniadanie, lunch pakiety i obiadokolacja)
– suchy prowiant na powrót do Polski,
– zajęcia językowe – realizacja konkretnych projektów,
– zeszyty ćwiczeń i zadania językowe przygotowane indywidualnie dla każdej szkoły,
– bogaty program zajęć obejmujący cały dzień,
– ubezpieczenie NNW i KL oraz to realizowane przez NFZ.    

CENA: 1499 ZŁ + 45 GBP

WSTĘPNE ZAPISY W SEKRETARIACIE DO 7 LISTOPADA