„Świat jest tylko jeden i należy do nas wszystkich”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych dnia 3 grudnia br. Odbyło się w naszej szkole I Forum Dyskusyjne „Czy jesteśmy tacy sami?”.

Organizatorem spotkania była pani Urszula Wyganowska, Anna Cieleń, Alina Puszkarska, Anna Maliszewska. W uroczystości uczestniczyły następujące osoby: pani Alicja Sztyrak główny specjalista w Wydziale Edukacji i Wychowania Dzielnicy Targówek, pani Lidia Szczepaniak prezes Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych przy kościele Marii Magdaleny oraz pani dyrektor Małgorzata Okuń.

Wśród zgłoszonych szkół wybrano siedem, które pierwsze potwierdziły swoje przybycie na spotkanie. Były to: SP nr 84, SP nr 285, PSP nr 62, SP nr 114, SP nr 277, SP nr 258 i SP nr 275. Uroczystość uświetniła piosenka „Otwórzmy serca” w wykonaniu Olgi i Bartka ze SP nr 275 oraz kolęda w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 98. Można było również obejrzeć prace podopiecznych Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych.

Każda grupa otrzymała zestaw pytań na które bezbłędnie odpowiadała. Wszyscy byli aktywni i wspaniali, posiadali dużą wiedzę, byli koleżeńscy i tolerancyjni.

 Zaprezentowano film pt. „Czy naprawdę jesteśmy inni – razem w naszej szkole”. Ogromne wrażenie na uczestnikach wywarły zdjęcia – sylwetki osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych ukrywających swoją „inność”. Jednogłośnie stwierdzono, że jesteśmy do siebie podobni, ale jednocześnie różnimy się od siebie.

Na koniec każdy otrzymał dyplom  i drobny upominek, a opiekunowie podziękowania. Uroczystość na długo pozostanie w naszych sercach i naszej pamięci.

Serdeczne podziękowania przekazujemy naszym sponsorom, którymi byli: Bank PKO SA, Stowarzyszenie Przyjaciół „Integracja”, Biblioteka Publiczna nr 98 Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.