Świetlica wygrywa w MegaMisji!!!

W tym roku szkolnym nasza świetlica miała możliwość przystąpić do programu Fundacji Orange: „MegaMisja”.

Chętni uczniowie, których rodzice wyrazili zgodę uczestnictwa w tego typu zajęciach w każdy piątek realizowali kolejne zadania Megamisji.

To dzięki tym zajęciom nasza świetlica w tym roku  szkolnym wzbogaciła się o:

  • kreatywny zestaw plastyczny,
  • tablet marki Lenovo,
  • zestaw książek.

MegaMisja to program Fundacji Orange , który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli,  a dzieciom w świetlicy pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. 

W programie Megamisja bierze udział 50 świetlicach z terenu całej Polski, które wcześniej zakwalifikowały się tworząc film promujący swoją świetlicę. Zajęcia prowadzone są w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym dzieci pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika. Ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. Wybranym szkołom Fundacja Orange udostępniła zestaw materiałów, filmów animowanych i scenariuszy, aby wychowawca świetlicy mógł prowadzić zajęcia z dziećmi. Zagadnienia z MegaMisji wpisują się w podstawę programową edukacji wczesnoszkolnej.  Cotygodniowy  cykl zajęć oparty jest na zasadzie rywalizacji‐ uczestnicy programu mają możliwość wykonywać zadania, które przeliczane są na punkty. Po zdobyciu określonej ilości punktów otrzymujemy narody, które stają  się częścią wyposażenia świetlicy.

Dziękujemy serdecznie za udział w zajęciach uczniom klas II C, III A,B,C! To dzięki wam mamy możliwość cieszyć się wspaniałymi nagrodami. Chętnych do dalszej zabawy zapraszam w kolejnym roku szkolnym!

 

Relacje i zdjęcia z kolejnych etapów programu opartego na grywalizacji dostępne są na stronie: https://platforma.megamisja.pl– Szkoła Podstawowa nr 275  im A. Oppmana w Warszawie klikając na mapie w nazwę naszej placówki.

Nauczyciel świetlicy
lider programu Megamisja SP275 w Warszawie:
Sylwia Skierczyńska.