Jestem rodzicem – co to znaczy?

Zapraszamy rodziców dzieci i młodzieży na 5 spotkań dotyczących doświadczenia bycia rodzicem. Będziemy się przyglądać, czym jest dla nas rodzicielstwo i jakie wartości nami kierują,  jak możemy budować bliską relację z naszym dzieckiem oraz wspierać je w sposób, w jaki tego potrzebuje, poszukiwać będziemy nowych wzorców i kierunków, odkrywać, co nie działa i dlaczego, zajmiemy się też trudnymi emocjami i wyzwaniami, które towarzyszą byciu rodzicem.

Tematy:
Co to znaczy być rodzicem?
Potrzeby dziecka, potrzeby rodzica, granice.
Jak mówić, żeby być usłyszanym, jak słuchać, żeby dzieci mówiły.
Oczekiwania wobec dziecka, oczekiwania wobec siebie.
Trudne uczucia czyli emocje, frustracje, obawy, poczucie winy.

Terminy spotkań:
wtorki: 13.02, 20.02, 27.02, 06.03, 13.03, godz.:18:00 – 20:30 Towarzystwo Pomocy Młodzieży, ul. Nowolipki 2, Warszawa

Spotkania są bezpłatne, realizowane w ramach projektu Rodzic, dziecko, świat. Elementem każdego spotkania są proces grupowy oraz ćwiczenia warsztatowe. Można uczestniczyć w pełnym cyklu albo w pojedynczych spotkaniach. Spotkania będą nagrywane do celów superwizyjnych – nikt poza superwizorem nie będzie ich oglądał, a po superwizji zostaną skasowane.

Prowadzenie i zapisy:
Barbara Gładecka – psychoterapeutka, mediatorka:  bgladecka@wp.pl Ewa Dziemidowicz – psychoterapeutka: e.k.dziemidowicz@gmail.com
Więcej informacji o warsztatach:
psychoterapia-procesu.pl ewadziemidowicz.pl