2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia  w naszej szkole królował kolor niebieski, a to dlatego, że kolejny raz obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Każda klasa 0 – 3 spotkała się na warsztatach prowadzonych przez panią Anię, panią Justynę i panią Dorotę. Podczas warsztatów panie zaprezentowały film i opowiedziały o dzieciach z autyzmem. Już wiemy, że możemy różnić się wzrostem, kolorem włosów, ale również odczuwaniem emocji. Wiemy też, że autyzmem nie można się zarazić. Klasy starsze przyłączyły się także do akcji, a na znak solidarności z osobami z autyzmem odbiły swój palec w naszym szkolnym niebieskim sercu. Choć wszyscy jesteśmy różni, każdy potrzebuje przyjaciela. Nie jesteśmy zieloni świecimy na niebiesko.