Aktualności

Walentynki

Zapraszamy do udziału w konkursie – Dzień Babci i Dziadka 

Wesołych Świąt 

wesolych_swiat_1186

 

Zapraszamy do udziału w konkursie 

Zajęcia Biblioteczne 

W grudniu dzieci z kl IIb i IIId uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Zajęcia odbyły się w Bibliotece Publicznej nr 53. Rozmawialiśmy o zwyczajach Świąt Bożego Narodzenia. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczących świat Bożego Narodzenia. Przekazaliśmy kartki świąteczne dla osób starszych i samotnych. 

Andrzejki

Andrzejki w dzisiejszych czasach stały się okazją nie tylko do wróżb ale też do wspólnej zabawy i miłego spędzania czasu. Dlatego też w naszej świetlicy odbyły się wróżby, zabawy i tańce. Wszystkie dzieci zostały wcześniej poinformowane, że wróżby należy traktować z przymrużeniem oka i powinny być one traktowane jako sposób na wspólne spędzenie czasu. W tym roku podczas wróżb andrzejkowych bawiliśmy się za pomocą chusty animacyjnej, ale były też tradycyjne wróżby- jak np. „wyścig butów”. Oczywiście były też tańce i konkursy. Wszystkie dzieci spędziły ten czas z uśmiechem na twarzy.

 

Pasowanie na „Wesołego Świetliczaka”

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości

W 100 rocznicę odzyskania Niepodległości w świetlicy w dniu 6XI odbyła się uroczystość słowno – muzyczna „Świetlica dla Niepodległej”. Uczniowie uczęszczający do świetlicy z klas IIa, IIb, IIc,  IId, IIIb, IIId  z powagą recytowali wiersze, czytali teksty literackie o trudnej drodze Polski do wolności oraz śpiewali pieśni patriotyczne.

 

Zabawy świetlicowe 

W naszej świetlicy jest czas nie tylko na odrobienie lekcji ale także na aktywny wypoczynek, kiedy to można zrobić teatrzyk z własnoręcznie wykonanych pacynek, pobawić się chustą animacyjną lub skonstruować budowlę z klocków.