Aktualności
Pomimo koronawirusa świetlica rusza

29 października dzieci z klas II i III odwiedziły miejsce pamięci narodowej.

Minutą ciszy oraz zapaleniem znicza uczciliśmy pamięć poległych Polaków. Każdego roku pamiętamy o tych, którzy odeszli.

13 października w naszej świetlicy ruszyła „Ogólnopolska wymiana pocztówkowa”. Dzieci z klas II i III układały życzenia i adresowały pocztówki. Pierwsza tura kartek została przygotowana do wysłania.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.

W tym roku wypada 2 października. Dzieci w świetlicy bawiły się mnożeniem. Gry były różne np. „Ja mam… Kto ma?, „Okrągłe domino”, „Wojna kostkowa”, a najwięcej radości sprawiała gra „Kabum”.

Pierwsze dni września upłynęły dzieciom w świetlicy pod hasłem odczytywania i utrwalania regulaminów dotyczących bezpieczeństwa w czasie pandemii i oczywiście zabaw na świeżym powietrzu.

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji „Dnia Babci i Dziadka” dzieci ze świetlicy zorganizowały przedstawienie słowno – muzyczne. Odbył się koncert piosenek z dawnych lat. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Koncert Bożonarodzeniowy

W dniu 18 grudnia odbył się Koncert bożonarodzeniowy. W uroczystości wzięły udział dzieci z klas 0 – VI . Na koncert zaproszeni byli Rodzice. Kolędowanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Mikołaj w Świetlicy

6 grudnia naszą świetlicę odwiedził Święty Mikołaj i obdarował dzieci słodkościami. Świetlicowe „mikołajki” podziękowały i zaśpiewały piosenkę. Miejmy nadzieję, że za rok znów do nas zawita.

Wizyta w Bibliotece

W grudniu uczniowie klasy IB uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży Nr 53. Zajęcia dotyczyły „Tradycji Świąt Bożego Narodzenia”. Dzieci zaniosły kartki świąteczne dla osób starszych i samotnych – stałych czytelników biblioteki. Serdecznie dziękujemy paniom za ciekawe zajęcia.

Światowy dzień osób niepełnosprawnych

Jak co roku, z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbyło się w naszej szkole V Forum Dyskusyjne pt. „Niepełnosprawni – normalna sprawa”. Nasi Goście – uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych nr 98 zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne, sportowe, a dzieci z „Przedszkola z Serduszkiem” nr 157 odegrali scenkę o życzliwości i koleżeństwie. W uroczystości uczestniczyli uczniowie z klas I – III przebywający w świetlicy oraz dzieci z klasy „0”a. Spotkanie zakończone zostało słodkim poczęstunkiem.

Andrzejki w Świetlicy

28 listopada dzieci wyruszyły w świat magii i czarów. Oczywiście wiedząc, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka. Tego dnia dowiedziały się jaki zawód będą wykonywać, jakie imię będzie miał/a ich ukochana i inne. Nie zabrakło wędrowania butów przez całą salę. Po wróżbach przyszedł czas na tańce z konkursami.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

25 listopada Dzień Życzliwości i Pozdrowień nawiązywał do Dzielnicowego Dnia Dobrego Jedzenia. Dziewczynki z kl. IId Księżniczka „Życzliwość” i księżniczka „Uśmiech” przechodząc po korytarzach szkoły rozsyłały uśmiechy i częstowały pomidorkami, winogronami i orzechami.

PAMIĘTAMY…
Dzieci ze świetlicy pamiętały o tych, co zginęli w czasie II wojny światowej. Uczniowie klasy I „B” i II „B” symbolicznie zapalili znicz przy pomniku pamięci przy trasie Toruńskiej.

PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA
13 października w świetlicy odbyło się „Pasowanie klas pierwszych na Świetliczaka”. Dzieci miały do wykonania różne zadania: taniec w parach z balonem, próba smaku, taniec w parach na gazecie, zabawa ruchowa z elementami skojarzeń.
WSZYSTKIM PIERWSZAKOM GRATULUJEMY!!!

Dziękujemy za udział w meczu towarzyskim !

Bardzo dziękujemy za uczestniczenie w Dzielnicowym Dniu Bajek

Wyniki konkursu plastycznego – maskowego

 KONKURS PLATYCZNY MASKI

  I miejsce

 Wojciech Palacz

 Filip  Łącki

Aleksandra Suska

 II miejsce

Kornelia Borowska

Hania Maciak

Magdalena Suska

III miejsce

Marcin Paprocki

Basia Skwira

Maja Śmietanka

Karnawał

W karnawale same bale!

20 lutego odbyła się w świetlicy zabawa karnawałowa, oprócz tańców przy muzyce były różne konkurencje np. przejście pod skakanką, taniec z balonem, losowanie świecących bransoletek. Odbyło się również głosowanie na najpiękniejszą maskę karnawałową.

 

bdr

bty

dav

dav

dav

Warsztaty – spotkanie z kolędą 

Dnia 18.12 odbyły się warsztaty – spotkanie z kolędą, na których uczniowie z klas IIb, IIIa, IIIb, IIId śpiewali kolędy oraz pastorałki. Na zakończenie spotkania dzieci wraz z rodzicami ozdabiali pierniczki.

bty

bty

bty

 

Zajęcia biblioteczne 

W grudniu dzieci z kl IIb i IIId uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Zajęcia odbyły się w Bibliotece Publicznej nr 53. Rozmawialiśmy o zwyczajach Świąt Bożego Narodzenia. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczących świat Bożego Narodzenia. Przekazaliśmy kartki świąteczne dla osób starszych i samotnych. 

 

Konkurs dla klas 1-3 pt: „Portret Babci i Dziadka”

Prace konkursowe

Walentynki

Zapraszamy do udziału w konkursie – Dzień Babci i Dziadka 

Wesołych Świąt 

wesolych_swiat_1186

 

Zapraszamy do udziału w konkursie 

Zajęcia Biblioteczne 

W grudniu dzieci z kl IIb i IIId uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Zajęcia odbyły się w Bibliotece Publicznej nr 53. Rozmawialiśmy o zwyczajach Świąt Bożego Narodzenia. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczących świat Bożego Narodzenia. Przekazaliśmy kartki świąteczne dla osób starszych i samotnych. 

Andrzejki

Andrzejki w dzisiejszych czasach stały się okazją nie tylko do wróżb ale też do wspólnej zabawy i miłego spędzania czasu. Dlatego też w naszej świetlicy odbyły się wróżby, zabawy i tańce. Wszystkie dzieci zostały wcześniej poinformowane, że wróżby należy traktować z przymrużeniem oka i powinny być one traktowane jako sposób na wspólne spędzenie czasu. W tym roku podczas wróżb andrzejkowych bawiliśmy się za pomocą chusty animacyjnej, ale były też tradycyjne wróżby- jak np. „wyścig butów”. Oczywiście były też tańce i konkursy. Wszystkie dzieci spędziły ten czas z uśmiechem na twarzy.

 

Pasowanie na „Wesołego Świetliczaka”

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości

W 100 rocznicę odzyskania Niepodległości w świetlicy w dniu 6XI odbyła się uroczystość słowno – muzyczna „Świetlica dla Niepodległej”. Uczniowie uczęszczający do świetlicy z klas IIa, IIb, IIc,  IId, IIIb, IIId  z powagą recytowali wiersze, czytali teksty literackie o trudnej drodze Polski do wolności oraz śpiewali pieśni patriotyczne.

 

Zabawy świetlicowe 

W naszej świetlicy jest czas nie tylko na odrobienie lekcji ale także na aktywny wypoczynek, kiedy to można zrobić teatrzyk z własnoręcznie wykonanych pacynek, pobawić się chustą animacyjną lub skonstruować budowlę z klocków.