Archiwa kategorii: Konkursy

Wiadomości dotyczące konkursów szkolnych, międzyszkolnych i innych

„Tu zaczyna się Warszawa, tutaj dziecko zdrowo jada” 2015

Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, już po raz szósty zaprasza wszystkich, którzy chcieliby pochwalić się swoją kulinarną pasją i odsłonić tajemnice rodzinnych przepisów, do udziału w konkursie „Tu zaczyna się Warszawa, tutaj dziecko zdrowo jada”. W tegorocznej edycji konkursu będą królować warzywa i owoce pod hasłem  „Chrupmy zdrowo warzywnie i owocowo”.

Do pobrania: regulamin konkursu i karta zgłoszenia

Mistrz Liczenia w Pamięci 2014/15

Spośród 20 uczniów, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu dla klas czwartych, wyłoniono zwycięzców:

  1. miejsce: Wiktor Kwiatkowski, kl. 4d
  2. miejsce: Fiedorczuk Jakub, kl. 4c
  3. miejsce: Martyna Orzechowska, kl. 4b
                   Kacper Stępkowski, kl. 4d

Gratulujemy!
Nauczyciele matematyki

Jesteśmy Tacy Sami 2015 – podsumowanie

jts-2015W dniu 9 czerwca w naszej Szkole odbyło się uroczyste podsumowanie I Konkursu Literacko-Plastyczno-Fotograficznego „Jesteśmy tacy sami” na Mazowszu.

Celem konkursu był świat postrzegany przez osoby pełnosprawne i niepełnosprawne, ich wzajemne relacje oparte na szacunku, zrozumieniu i akceptacji.

Konkurs objęty był Honorowym Patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy a Patronem Mediałnym – Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

Organizatorem konkursu była p. Urszula Wyganowska i p. Anna Cieleń, którym pomagały: p. Alina Puszkarska oraz p. Marta Sulis i p. Sylwia Skierczyńska. Za przygotowanie wokalne odpowiadała p.Izabela Kozdrój-Fijołek.

W części artystycznej wystąpili uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni Goście. Dzieci zaprezentowały piosenki i wiersze; Amelia Rosiak, Julia Sikorska i Marcel Piotrowski, Weronika Sikorska i Gabrysia Jakubczak, Marta Rutkowska, Klaudia Stefaniak, Kinga Jurkiewicz oraz Bartek Kołodziejski.Odbył się pokaz multimedialny „Niepełnosprawni – normalna sprawa” oraz prezentacja ukazująca działania naszej szkoły dotyczące niepełnosprawności. Wystąpili przed publicznością: p. Eliana Przybylska – piosenkarka z Fundacji „Przyjaciele”, p. Irena Olecka – aktorka, reżyser z warsztatów teatralnych przy Stowarzyszeniu „Otwarte Drzwi” wraz z podopiecznymi, p. Stanisław Kmiecik – malarz ze Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami „AMUN”, p. Zbigniew Wyganowski i p. Norbert Całka – paraolimpijczycy – szermierze kadry narodowej z Integracyjnego Klubu Sportowego IKS AWF, dzieci z „Przedszkola z Serduszkiem” nr 157 oraz z Przedszkola Integracyjnego nr 120 z opiekunami.

Program dostarczył wielu wzruszeń, pokazano widzom, że wszyscy jesteśmy tacy sami.

Uroczystość prowadziły: p.Urszula Wyganowska i p.Anna Cieleń.

Urszula Wyganowska

Pełne sprawozdanie oraz wyniki konkursów – kliknij aby przeczytać

Informacja dla szkół województwa mazowieckiego

Uroczyste podsumowanie I Konkursu Literacko – Plastyczno – Fotograficznego na Mazowszu „JESTEŚMY TACY SAMI” odbędzie się dnia 9 czerwca
o godzinie 10.45
w Szkole Podstawowej nr 275.

jts-2015Laureaci zostaną poinformowani telefonicznie lub drogą mailową.

Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej w terminie późniejszym.

Przepraszamy za zmianę terminu

Organizatorzy

Wyniki konkursu „Weź byka za rogi”

BYK-LOGOW dniu 28 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbył się finał XII Dzielnicowego Konkursu Ortograficznego „Weź byka za rogi”.

Oto lista laureatów:

Kategoria DYKTANDO

Mistrz Ortografii:       Olaf Jastrząb SP Nr 298

I miejsce:                    Julia Bajor SP Nr 298
                                    Karolina Słomka SP Nr 285
II miejsce:                   Adrianna Chmielewska SP Nr 2
                                    Maciej Dąbrowski SP Nr 285
III miejsce:                 Gabriela Czajkowska SP Nr 62

Wyróżnienia:            Jan Gawroński SP Nr 52
                                   Justyna Ignaczewska SP Nr 114

Kategoria TEST

I miejsce:                   Szymon Grosiak SP Nr 58
II miejsce:                  Hubert Ostrowski SP Nr 275
III miejsce:                 Weronika Barszczewska SP Nr 42

Wyróżnienia:            Paweł Borkowski SP Nr 277
                                   Kacper Kuźmiński SP Nr 42
                                   Agata Wężyk SP Nr 62

Gratulujemy wszystkim laureatom oraz ich nauczycielom.

Organizatorzy