Sale szkolne

Zapraszamy do obejrzenia wnętrza naszej szkoły!

Przedszkole

Przedszkole, w którym uczą się i bawią najmłodsze nasze klasy, jest miejscem radosnym i kolorowym. Bogato wyposażone sale, pełne światła i przestrzeni zapewniają dzieciom bezpieczeństwo oraz możliwość optymalnego rozwoju. Wszystkie zabawki, meble i urządzenia sanitarne są dostosowane tak, by małe dzieci mogły z nich swobodnie korzystać.

Sale nauczania wczesnoszkolnego

Tutaj pracują i bawią się nasi najmłodsi uczniowie. Sale nauczania wczesnoszkolnego znajdują się na parterze, z dala od zgiełku klas starszych. Na korytarzu znajduje się też specjalne miejsce do zabaw dla najmłodszych.

Sala matematyczna

Sala ta jest bogato wyposażona w pomoce naukowe: plansze, modele, itp. Oprócz zwykłej tablicy posiadamy tablicę multimedialną, dzięki której nauka staje się dla naszych uczniów bardziej atrakcyjna .

Sala językowa

Język obcy sprawia często trudność nie tylko dzieciom, dlatego też stawiamy na nauczanie polisensoryczne: uczniowie mówią, piszą słuchają i pracują w oparciu o pomoce wizualne - stąd wyposażenie naszych sal w niezbędny do nauki sprzęt.

Sala historyczna

Sale przyrodnicze

W salach przyrodniczych znajduje się wiele pomocy dydaktycznych zarówno z zakresu biologii jak i geografii. Staramy się, by nasi uczniowie uczyli się na doświadczeniach. Projektor multimedialny i ekran ścienny umożliwiają wyświetlanie filmów ułatwiających zrozumienie i zapamiętanie treści lekcji.

Sala informatyczna

Uczniowie naszej szkoły, dzięki wyposażonej w najnowszy sprzęt pracowni informatycznej mogą doskonalić swoje umiejętności pracy z komputerem. Sama pracownia posiada także projektor multimedialny, dostęp do internetu oraz wiele plansz, ułatwiających zapamiętanie materiału. Dzięki tym środkom lekcje dla naszych uczniów stają się bardziej atrakcyjne, a przez to i bardziej efektywna staje się ich nauka.

Gabinet SI

Gabinet SI (Integracji Sensorycznej) to miejsce, w którym stymulowany jest psychoruchowy rozwój dziecka. \"Naukowa zabawa\" dostarcza różnorodnych wrażeń zmysłowych, a kolorowa sala zachęca do podejmowania nowych wyzwań.

Sala doświadczania świata

Sala doświadczania świata to miejsce, gdzie dziecko może się odprężyć, a także bawić i doświadczać. Świat dźwięków, świateł, kolorów i zapachów jest wykorzystywany najczęściej przez specjalistów podczas zajęć rewalidacyjnych lub psychologów podczas spotkań z podopiecznymi.

Gabinet terapii pedagogicznej

Gabinet terapii pedagogicznej mieści się w przedszkolnej części budynku. Sala jest wyposażona w stanowiska komputerowe oraz wiele gier i innych pomocy, które umożliwiają uczniom bardziej efektywną pracę podczas zajęć - co przekłada się także na ich osiągnięcia w nauce.

Biblioteka

W bibliotece dzieci bardzo chętnie przebywają już od najmłodszych klas. Oferuje ona duży zbiór książek zarówno z zakresu lektur jak i spoza tego kanonu. Do biblioteki przylega czytelnia wyposażona w stanowiska komputerowe.

Świetlice

Świetlica od wczesnych godzin porannych zapewnia opiekę najmłodszym (ale nie tylko) uczniom. Dzieci mogą przebywać w trzech kolorowych salach, gdzie mają możliwość pobawić się, odpocząć lub uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez wychowawców świetlicy.

Stołówka

Tutaj nasi uczniowie spożywają posiłki podczas przerw obiadowych