Świetlica „Wesołego Świetliczaka”

Świetlica w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 275 w Warszawie grupy klas : I – II  i klas: III – VI.

Dzieci z klas I oraz klasy II przebywają w jednym oddziale świetlicowym – opiekują się nimi Panie: Wioletta Łuba- Boczek
Izabela Kozdrój – Fijołek, Iwona Małecka, Joanna Rosłońska,

Uczniowie klas II B i III – VI przebywają w drugim oddziale świetlicowym pod opieką: Anna Maliszewska,Alina Puszkarska,  Katarzyna Ratajczyk,  Monika Tytko,  .

Kierownikiem świetlicy jest  p. Bożena Pacek

Naszym priorytetem jest zapewnienie uczniom bezpieczeństwa, jak również stworzenie miłej, przyjaznej atmosfery do odpoczynku, pracy i wspólnej zabawy.

Poprzez udział w różnorodnych zajęciach, konkursach i imprezach odbywających się na terenie świetlicy lub szkoły i również poza nią, dzieci mają możliwość ciekawego spędzania czasu, rozwijania swoich zdolności i zainteresowań, a także zdobycia wiedzy o otaczającym świecie. Pomagamy uczniom w doskonaleniu umiejętności czytania, pisania, liczenia oraz odrabianiu pracy domowej.

Świetlica czynna jest w godzinach 6:30 – 17:30

Zawsze kierujemy się dobrem Dziecka!

RAMOWY PLAN DNIA

6.30 – 8.30 Schodzenie się dzieci, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, gry stolikowe.
8.30 – 9.30 Gimnastyka poranna, zabawy ruchowe w sali. Spożywanie drugiego śniadania.
9.30 – 11.30 Zajęcia proponowane przez nauczyciela: plastyczne, umuzykalniające, ruchowe,czytelnicze.
zajęcia czytelnicze w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”
Zajęcia ruchowe w sali lub na boisku szkolnym
11.30 – 14.00 Czynności higieniczne – przygotowanie do obiadu. Obiad. Odpoczynek po obiedzie.
13.30 – 15.30 Zajęcia zorganizowane z całą grupą, rozwijanie twórczej aktywności, zajęcia relaksacyjne. Zabawy ruchowe w sali lub na świeżym powietrzu.
15.30 – 16.30 Pomoc w odrabianiu pracy domowej. Ciche zajęcia przy stolikach, gry, układanki.
16.30 – 17.30 Zabawy dowolne. Porządkowanie sali po zabawie. Rozchodzenie się dzieci.

PLAN ZAJĘĆ ŚWIETLICY

Poniedziałek :

Zdrowe odżywianie.

Porozmawiajmy o agresji.

Wtorek:

Poznajemy Polskę.

Mini eksperymenty – ciekawostki przyrodnicze i nie tylko…

Środa :

W zgodzie z naturą –tajemniczy świat roślin i zwierząt.

Inni ,czy tacy sami ?

Czwartek:

Eko-świetliczak.

Podróże po Europie.

Piątek :

Wesoły piątek: rebusy, krzyżówki, zagadki.

Zumba dla dzieci.